Header Image

♡ Sarapsvardag ♡

Välkommen! Mitt namn är Sara och här får ni läsa om mitt liv som trebarnsmamma blandat med inredning samt skönhet & hälsa. Jag bor i Stockholm tillsammans med min man och mina tre barn Arian, Amina och Lejla. Contact: sara.pohjanen@gmail.com Instagram: sarapsvardag

Panerad kyckling med naanbröd

Publicerad,

Ibland kan verkligen fantasin sluta att fungera och man har ingen som helst aning om vad man ska laga för middag.
Då är det tur att det nu snart är sommar och att man kan börja kombinera massor av olika sorters sallad.

Till kvällens middag tog jag fram det vi hade hemma och det slutade med en fantastiskt god panerad kyckling med en fräsch sallad och naanbröd.
Riktigt gott och på det hela toppade jag med citron över.

Det mesta skötte sig själv och istället för att använda vanligt ströbröd använde jag mig av en glutenfri variant som smakade mycket bättre och även var lättare att panera med.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *