Header Image

♡ Sarapsvardag ♡

Välkommen! Mitt namn är Sara och här får ni läsa om mitt liv som trebarnsmamma blandat med inredning samt skönhet & hälsa. Jag bor i Stockholm tillsammans med min man och mina tre barn Arian, Amina och Lejla. Contact: sara.pohjanen@gmail.com Instagram: sarapsvardag

Dom här två

Publicerad,

Mina två busungar!
Dom har bara känt varandra i tre månader men är redan som Bill och Bull eller Knatte och Fnatte.

Arian tycker det är jätte roligt att skjutsa runt Amina i babysittern och hon hänger på och tycker det är minst lite roligt hon med.
Dom här två kommer nog hitta på mycket skoj och bus och ge oss föräldrar gråa hårstrån i förtid, haha.

IMG_8949

”Är du redo storebror?”

IMG_8950

” Jag är redo!”

IMG_8951

”Då kör vi!!”

IMG_8956

IMG_8957

Man måste ju hålla koll på storebror och vad han har för sig där bakom ratten

IMG_8958

Sådan bror, sådan syster. Både med handen i munnen, haha.

IMG_8959

IMG_8960

IMG_8962

Jag hoppas att dom kommer ha jätte roligt med varandra under deras uppväxt och att dom kommer få ett tajt band till varandra. Det skiljer trots allt bara 1 1/2 år mellan dom och när dom blir äldre så kommer den åldersskillnaden inte betyda någonting alls.

En vän till mig sa att Amina kommer springa efter alla Arians killkompisar när dom blir större, haha, så han får passa sig.
Men han kommer nog bli den överbeskyddande storebrodern som inte kommer låta någon göra någonting mot sin lillasyster!

Ni som har fler barn, vilket åldersskillnad är det mellan dom och hur har du märkt av deras personliga band?

1 Kommentar

  1. Två härliga & söta barnbarn med glimten i ögat….säger morfar.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *